0416 2148488 | info@gapgazetecilerbirligi.com

GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kıymaz'dan İsrail ve ABD'ye Tepki

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına tepki gösterdi. Kıymaz, yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası hukuku, Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Ortadoğu’da istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış, İsrail’i katliama sevk etmiştir. Bu kararın Nakba /Felaket gününün 70. Yıldönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar büyük tahrik boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.

GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kıymaz'dan

İsrail ve ABD'ye Tepki

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz,

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına tepki gösterdi.

Kıymaz, yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası hukuku, Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Ortadoğu’da istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış,  İsrail’i katliama sevk etmiştir. Bu kararın Nakba /Felaket gününün 70. Yıldönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar büyük tahrik  boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.

 Masum Filistin halkının haklarının Siyonist devlet tarafından on yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak bu katliama cüret etmesi karşısında insanlığın, gür bir sesle ve topyekûn biçimde, israilin oldu bittilerine dur dememesi kabul edilebilir bir durum değildir.
İsrail ve hamisi ABD Ortadoğu’da mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü işlemişlerdir.

Birleşmiş Milletler ve Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesini göreve davet ediyor, Vicdan sahibi herkesi ABD ve İsrail aleyhine tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz.. Filistin halkının acısı acımızdır. Filistinde vurulan Filistinli degil, insanlıktır"dedi.

Kaynak : PHA