0416 2148488 | info@gapgazetecilerbirligi.com

Gazeteciler gününde BASIN VE YEREL YÖNETİM paneli

GAP gazeteciler birliği genel merkezi tarafından 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde BASIN VE YEREL YÖNETİM paneli.

GAP Gazeteciler Birliği Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar İçen panel ve 10 Ocak gazeteciler günü münasebetiyle yaptığı açıklamada ‘ kentlerin yükünü gazeteciler taşıyor’ vurgusuna şunları ekledi;

“10 ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bu günde 212 sayılı yasaya tepki veren gazete sahipleri gazeteleri çıkarmayınca, çalışanlar kolları sıvadı ve halkın sesi susmadı.

Gazeteciler ve basın dünyasının emekçileri çoğu yerde asgari ücretle ekmeklerini çıkarıyor. Afrın’de, ırak’ta Gazze’de vs çatışma bölgelerinden haber görüntüler bizlere ulaştırırken çoğu şehit veya gazi oluyor.

Bu anlamlı günde de kentlerin sorunlarını problemlerini hemen hemen her gün haber yapıp gündeme taşıyan gazetecilerle, kentleri yöneten yerel yönetimin siyaseten sorumlu başkanlarını bir araya getirerek neler yaptıklarımızı konuşalım istedik. Bu açıdan bölgemizin tecrübeli belediye başkanlarından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifçi, Malatya AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda halen Battalgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Selahattin Gürkan bey ve TRT’de yıllarca bize SINIRLAR ARASINDA programını hazırlayıp sunan araştırmacı gazeteci olarak büyüğümüz usta gazeteci Banu Avar hanımı davet ettik.

Bir çok televizyon kanalından da yayınlanacak panelimize meslektaşlarımızın bölgeden ilgisinin yüksek olacağını düşünüyorum. 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle de meslektaşlarımın gazeteciler gününü kutluyor sağlık, huzur mutluluk dolu günler diliyorum’ dedi.

Gazeteciler günü etkinliğinde düzenlenecek paneli izlemek için bölgeden çok sayıda gazetecinin de gelmesi bekleniyor.