0416 2148488 | info@gapgazetecilerbirligi.com

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz, Güven Tazeledi

GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Kurucu Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, güven tazeleyerek oy birliği ile tekrar genel başkanlığa seçildi.
GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Kurucu Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, güven tazeleyerek oy birliği ile tekrar genel başkanlığa seçildi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Adıyaman Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Sivridaştan Katip üyeliklerini ise Adıyaman Olay Gazetesi Editörü Aysun Karakuş ve GAP Olay Gazetesi Muhabiri Abuzer Hallaç yaptı.
 
Faaliyet raporunu okuyan GAP Gazeteciler Biriliği Genel Sekreteri Fahrettin Çelik cemiyetin GAP bölgesi dışında ülke genelinde yaptığı etkinliklerle yurt dışında da adından söz ettirdiğini hatırlatarak şunları söyledi:
 
"GAP Gazeteciler Biriliği cemiyetimiz ve bölgesel GAP Olay Gazetesinin işbirlikleriyle gerçekleştirmiş olduğumuz Uluslararası GAP Oscarı ödül töreni ile meslektaşlarımızı ile çeşitli kurum ve kuruluşları bir araya getirerek ulasal ve uluslararası işbirliklerine kapı araladık. KKTC Cumhurbaşkanımız Dr. Derviş Eroğlu beraberindeki heyetin misafirimiz olarak geldikleri Adıyaman'da ve bölgede çeşitli temaslarıyla bölgeyi tanıma ve tanıtma imkanı elde ettik. KKTC Yakındoğu Üniversitesinin davetlisi olarak yönetim kurulu olarak bizler KKTC'ye 4 günlük bir gezi düzenlendi. Gidip yavru vatanı görme, orda çeşitli meslek kuruluşlarını ziyaret ederek işbirlikleri imkanları bulduk. Ayrıca TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'i genel yönetim kurulu olarak makamında ziyaret edip mesleki sorunlarımızı iletmenin yanı sıra gazete harflerinin 10 punto olma zorunluluğunun kaldırılarak özellikle yakın okuma sorunu olan vatandaşların gazeteleri rahat okuyabilmeleri için bu zorunluluğun 12 puntoya yükseltilmesini talep ettik ve bu talebimiz Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve ilgili bakanlığın gündeminde, bununla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yaptığımız başvuruda incelemeye alınmıştır."
 
Faaliyet raporunun okunması sonrası mali raporu da okuyan Fahrettin Çelik üyelerden aidatlarını zamanında ödemelerini istedi ve mali raporda genel kurulda ibra edildi.
 
Genel kurulda tüzük değişikliği oylamaları sonrasında genel yönetim ve denetim kurulu seçimine geçildi tek liste ile girilen seçimde GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz başkanlığındaki liste kongreye katılan üyelerin tamamının oy biriliği ile tekrar göreve seçildi.
 
Tekrar göreve seçilen Genel Başkan Zeynel Abidin Kıymaz yapmış olduğu konuşmada, "Bundan önceki genel kurulumuzda cemiyetimizi tanımlarken TGC ve TGF sonrası Türkiye'nin 3. En büyük basın meslek kuruluşu bölgesel GAP Gazeteciler Biriliği Cemiyetimizdir demiştim. Şimdi şunun altını çizerek söylüyorum, aksini söyleyenle bunu her platformda tartışırım. Bizim çatımız altında asla sen ben kavgası olmadı. Bizleri burada bir araya getiren en önemli etken mesleki kaygılarımız heyecanımızdır. Burada her üye bir diğer üyenin menfaatini kalkınmasını gelişmesini temenni etmektedir. Burada ben yok biz var. Üye kayıtlarında da her zaman nitelik ve nicelik meselesini göz önünde bulundurmuşumuzdur.
 
Bizim kriterlerimize uyan kimseleri üye yapmaya gayret ettik ve Türkiye'nin çok güzide gazetecileri bu çatı altında toplanmış oldu. Genel yönetim kurulu üyelerimiz arasında her renkten, siyasi görüşten arkadaşlarımız var. Bu çatı altında asla siyasi çekişme olmaz, geriye dönüp baktığımızda az şey yapmadığımızı görüyorum ama bizim potansiyelimiz ve enerjimiz daha da fazlasını yapmaya elverişliydi yapamadıklarımız için üyelerimizden özür diliyorum. Bundan sonraki süreçte yeni yönetim kuruluna çok güzide arkadaşlarımız katıldı, emeği geçip bizden bu dönem izin isteyen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yeni katılan arkadaşlarımızla da inşallah mesleğimizin gelişmesi meslektaşlarımızın daha rahat imkanlarla görevlerini yapabilmeleri hususunda çalışmalarımız sürecek delegelerimizin ve camiamızın şahsıma yönetimimize gösterdikleri ilgi ve desteğe tekrar teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
 
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise, şöyle oluştu; Hamit Özpolat, Durdu Mehmet Taş, Fahrettin Çelik, Latif Şimşek, Fevzi Şimdi, Baykan Sarıkaya, Hanifi Kılıç, Mustafa Saim Ayhan, Mehmet Ali Dağ, İsmail Şahin, Ferhan Ademhan, Hüseyin Turan, Mustafa Şahin, İbrahim Açıkaya, İsmail Türk ve Nazile Abbaslı'dan oluştu. -