0416 2148488 | info@gapgazetecilerbirligi.com

Zeynel Abidin KIYMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde devam etti, Adıyaman Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölumunde ön lisans tamamladı.
Kıymaz, yazı hayatına 1980'li yıllarda tanıştığı merhum Ahmet Kabaklının teşvikleriyle Türk Edebiyat Dergisinde çeşitli yazıları  yayımlanarak hız kazandırdı.
1984 yılında düzenlenen bir makale yarışmasında yazdığı "Cumhuriyetin önemi" adlı makalesi ile birinci olunca daha fazla yazma kararlılığı içerisinde yazı hayatına yoğunlaştı.
1987 yılında BİZİM OCAK ve BİZİM DERGAH Dergilerinin Adıyaman temsilcisi olarak başladığı basın-yayın hayatında, yerele gazetelerde köşe yazarlığıyla devam etti.
Kıymaz 1993 yıllarında başlayan özel radyo televizyon yayınları sırasında Adıyaman da kurulan SSRT(Süper Show radyo televizyonu) de Genel yayın yönetmenliği ve Zeynel Abidin Kıymaz'la Başbaşa adıyla hazırladığı proğramlar kesıntısız olarak, SSRT, Mercantv,Asutv, Kanal5 ve Bahartütktv devam etti.
2000 yılı başlarında GAP bölgesine yönelik olarak GAPOLAY adıyla bölgesel haftalık gazete çıkardı, 2003 yılında Adıyaman’da Olay adıyla günlük yerel bir gazete çıkardı. yayın hayatına devam etmekte.
2006 yılında AK partide Kılıçlar Çekildi adıyla bir kitabı yayınlandı.
2003 yılında Bölgesel Gap Gazeteciler Birliğini merkezi adıyaman olmak uzere kurdu. halen Genel Başkanlığı görevinde bulunmakta. Evli 4 çocuk babası olan Kıymaz Orta duzeyde İngilizce ve arapça bilmekte.