0416 2148488 | info@gapgazetecilerbirligi.com

GAP gazeteciler birliği genel başkanı Z.Abidin Kıymaz: SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

İsrail terör devletinin Gazzede abluka altındaki sivilleri bombalamakla kalmadı katliamları görüntuleyen Anadolu ajansı bürosunu da hedef aldı. GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz İsraılın son saldırısını kahpe alçak ve namussuz bir saldırı olarak degerlendırdı.


GAP gazeteciler birliği genel başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘DOĞRU BAŞKANLARI DESTEKLEYECEĞİZ’

GAP gazeteciler birliği genel başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘DOĞRU BAŞKANLARI DESTEKLEYECEĞİZ’ Gap Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel abidin Kıymaz ve beraberindeki heyet Gölbaşı belediye başkanlığı görevine seçilen İskender Yıldırım’a Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.


Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çifçi ‘Bilgi edinme herkesin hakkı’

Hafta sonu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Adıyaman’da konuşan Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çifçi ‘ nasıl hukuk adalet her insana lazımsa bilgi edinme doğru haberdar olmada her insanın doğuştan tabi hakkıdır dedi. GAP Gazeteciler birliği genel merkezinin düzenlediği BASIN VE YEREL YÖNETİM paneline ilgi yoğun oldu.


Gazeteciler gününde BASIN VE YEREL YÖNETİM paneli

GAP gazeteciler birliği genel merkezi tarafından 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde BASIN VE YEREL YÖNETİM paneli.


GAP G.B. Başkan vekili Hamit ÖZPOLAT ‘Gazetecilere hak ettiği değer verilmiyor’

Genel Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliğinin Genel Başkan vekili Hamit ÖZPOLAT bir mesaj yayımlayarak 10 ocak çalışan gazeteciler gününün anlam önemine işaret etti, mesajında, ‘…212 Sayılı Yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edildiği günden bu güne kadar ‘’ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ ’olarak kutlanmaktadır evrensel değerler çerçevesinde ülkesi ve milleti için tarafsız, ilkeli, gazeteciliğin etik değerlerini önemseyen anlayışıyla, can siperane çalışan basın mensuplarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde kutlama yapıyoruz, maalesef gazetecilere hakkettikleri değer verilmiyor, bu kutlamalarda da esas sorunlarımızı yüzeysel geçiyoruz.


GAP Gazeteciler birliği genel başkan.yrd. Yaşar İçen ‘Kentlerin yükünü gazeteciler taşıyor’

GAP Gazeteciler birliği genel başkan.yrd. Yaşar İçen ‘Kentlerin yükünü gazeteciler taşıyor’


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN 10 OCAK'TA PANEL

GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN 10 OCAK'TA PANEL GAP gazeteciler birliği genel merkezi tarafından 10 Ocak gazeteciler gününde 'BASIN VE YEREL YÖNETİMLER panelinde Şanlıurfa buyuk-şehir belediye başkanı Nihat Çifçi, Malatya AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Battalgazi belediye başkanı Selahattin Gürkan ve Gazeteci-Yazar Banu Avar konuşmacılar.


Azerbaycan Milletvekili Ganire Pasheyeva ‘Karabağ Parkı Adıyaman’da olmalı’

Milletvekili Ganire Pasheyeva ‘Karabağ Parkı Adıyaman’da olmalı’ Şanlıurfa BüyükAzerbaycan şehir belediyesinin Eyyubi’ye ilçesinde yapımını tamamladığı Karabağ parkı ve anıtının açılışı için Şanlıurfa’ya gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Pasheyeva Durutv’de katıldığı Zeynel Abidin Kaymaz’la gündem programın ’da Karabağ parkının Adıyaman’da da yapımına başlanılmalı dedi.


ADIYAMAN TÜTÜNÜ ABD TÜTÜNÜNE TERCİH EDİLSİN

ADIYAMAN TÜTÜNÜ ABD TÜTÜNÜNE TERCİH EDİLSİN CHP Adıyaman milletvekili Abdurrahman Tutdere GAP Gazeteciler birliği genel merkezini ziyarette ABD ambargosuna tepkisini dile getirirdi. Türkiye’nin ABD’den ithal edilen tütün mamullerine ek vergi konulmasını olumlu bulduğunu söyleyen Tutdere ABD menşeli tütun mamullerine ek vergiyle kalınmamalı diyerek şunları söyledi  ‘Adıyaman tütününün ekim kotasının kaldırılarak serbest bırakılmasını da istiyoruz, ABD sigaralarının Türkiye’ye girişine zorluklar getirelim’ dedi.KIYMAZ: ABD’NİN TAVRI KÜSTAHCA VE DÜŞMANCAZiyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kaymaz’da CHP heyetinin çalışmaları hakkında bilgiler aldıktan sonra şunları söyledi’.. ABD’nin Türkiye’ye yaptırım kararları küstahça ve düşmanca. Türkiye baskılara boyun eğmemeli ve süratle stratejik ithal ürünlerin imalatı için cazip teşvikler verilmeli ve yerli silah sanayimizi hızlı bir şekilde geliştirmeliyiz. Tütün meselesinde sayın Tutdere’nin görüşlerine katılıyoruz, ABD bu tavrını devam ettirirse hükümet Adıyaman’da bir tütün işletme tesisi ve Adıyaman adıyla bir sigara fabrikası kurulması için adımlar atmalıdır’ dedi Kaynak: Adıyaman tütünü, ABD tütününe tercih edilsin'


Sıcaklardan bunalan gazeteciler Başkonuş’a koştu

Sıcaklardan bunalan gazeteciler Başkonuş’a koştu Aşırı sıcakların hüküm sürdüğü güneydoğuda özveriyle çalışan gazetecilere Başkonuş yayla tesislerinde %20 indirim sağlanınca gazeteciler soluğu Başkonuş yaylasında aldılar. 1850 metre rakıma sahıp Başkonuş yaylası serin havası, doğa tabiat ormanın yanı sıra bağrında barındırdığı yaban geyikleriyle de ilgi odağı. Köşe yazıları ve TV programlarında gösterdiği performansla da basın sektörünün Kahramanmaraş’ta gözde isimlerinden başkonuş yayla işletmecisi işadamı Serdar Erdoğan Yılmaz’da bu sezon gazetecilere %20 indirim yaparak basın mensuplarının ilgisini başkonuşa çekti. Yayla ve imkânlarla ılgılı misafir gazetecilere bilgi veren işletmeci Serdar Erdoğan Yılmaz ‘..Kahramanmaraş sanayisinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de iç turizm için cazip bir. Bizlerde ilimizin ve bölgemizin tanıtımı için gayret ediyoruz. Özellikle güneydoğu sıcakları nedeniyle Karadeniz turlarına katılan bölge insanına çağrımız buraları gelin görün çok uzağa gitmeye gerek yok. Burada her imkân var, butik küçük evlerde misafirlerin her ihtiyacına cevap vermenin yanı sıra kalacaklar için uygun cazip kurulu çadırlarımız var, yanı sıra karavan araçlarıyla da vatandaşlar gelip burada kalabiliyorlar ’dedi.


GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin kıymaz 'Basın özgürse halk'ta özgürdür'

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ‘Basın Özgürse halk ‘ta özgürdür’ GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz 24 Temmuz 1908 yılında sansürün kaldırılması nedeniyle gazeteciler günü basın bayramı olarak kutlanan günün anısına yayınladığı mesajda, basın özgürlüğü ile halkın özgürlüğünün biri biriyle doğrudan ilintili olduğuna dikkat çekerek basın özgürse halkta özgürdür dedi.


GAP Gazeteciler Birliği gen.bşk.yrd. Mehmet TAŞ'IN ABLASI VEFAT ETTİ

GAP Gazeteciler birliği genel başkan yardımcısı Mehmet Taş'ın ablası bir suredir tedavi görduğu Kahramanmaraş 400 yataklı devlet hastanesınde hayata gözlerını yumdu. Merhumeye Rahmet, kederli TAŞ ailesine BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ (Yönetim kurulu adına) Zeynel Abidin Kıymaz GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘ŞANLIURFA BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ'

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ‘ ŞANLIURFA BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ’ GAP Gazeteciler Birliği eski genel başkan yardımcısı ve Şanlıurfa güneydoğu life dergisi sahibi Gazeteci Mehmet Talat Akay yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak tedavi gördüğü Ankara’da vefat etti.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘BİLAL DOĞAN’A İZMİRLİLER SAHİP ÇIKSIN’

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘BİLAL DOĞAN’A İZMİRLİLER SAHİP ÇIKSIN’ İzmir Adıyamanlılar Derneği eski başkanı, İzmir siyasetinin popüler isimlerinden Bilal Doğan Başbakan Binali Yıldırım’ın liste başı olduğu İzmir 1.bölgeden AK Partinin 5.sıra milletvekili adayı oldu. Bilal Doğan’ın 5. Sıra adayı olması Adıyaman’da sevinç yarattı. Aday listeleri açıklanır açıklanmaz gece sahurda baba evine sürpriz yapıp anne babasının elini öpen duasını alan Bilal Doğan, eski arkadaşlarından GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ı cemiyet binasında ziyaret ederek seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kıymaz'dan İsrail ve ABD'ye Tepki

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına tepki gösterdi. Kıymaz, yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası hukuku, Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Ortadoğu’da istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış, İsrail’i katliama sevk etmiştir. Bu kararın Nakba /Felaket gününün 70. Yıldönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar büyük tahrik boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.


İZMİRLİ RESSAMLAR GAP'TA SERGİ AÇACAKLAR

İzmirli Ressamlar GAP’ta Resim Sergisi Açacak İzmir’de SAN-ART sanat platformunun açtığı sergiyi ziyaret eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz sergiye katılan ressamlardan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.


GÜL SAN GGB GENEL SEKRETER OLDU

Gül San GGB'de Genel Sekreter Oldu Yazar Gul San merkezi Adıyaman'da bulunan bölgesel GAP Gazeteciler birliği cemiyetinin genel sekreteri oldu. Hafta sonu toplanan GAP Gazeteciler birliği genel yönetim kurulu boşalan genel sekreterlik görevine oy çokluğuyla Gül San'ı atadı.


Gökhan Bayram İstanbul'da AK Partiden Aday Adayı

GAP Gazeteciler Birliği yönetim kurulu üyesi Gökhan Bayram İstanbul 3.bölgede AK Parti’den Aday adayı oldu GAP Gazeteciler Birliği yönetim kurulu üyesi Gökhan Bayram İstanbul 3.bölgede AK Parti’den Aday adayı oldu. Adıyaman Kahta doğumlu olan ve İstanbul’da ikamet eden Adıyamanlı


Kıymaz:Adıyamanda Spor Şürasına İhtiyaç var

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘SPOR ŞURASINA İHTİYAÇ VAR’ GAP Gazeteciler Birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Adıyaman’da il genelini kapsayacak Spor Şurasına ihtiyaç olduğunu söyledi. Adıyaman amatör sporlarının önemli kulüplerinden Yamanspor kulübüne ziyarette bulunan GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve genel başkan vekili Hamit Özpolat Yamanspor ve amatör branşlarda yapılan çalışmalar hakkında kulüp başkanı Abdurrahman Vural’dan bilgiler aldılar.


Zeynel Abidin Kıymaz'Son Kararname İsabetli'

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘Son kararname isabetli olmuştur’ GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na Diyarbakır’da göreve başlaması nedeniyle nezaket ziyaretinde bulundu. Kıymaz ziyarette Vali Güzeloğlu’nun GAP Bölgesinin önemli kenti Diyarbakır Büyükşehirde görev almasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi ‘.. Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Şu an görevde bulunan Mardin Valimiz Mustafa Yaman 1993 yılında Burdur topçu tugayında aynı bölükte asker olarak görev yaptık, çeyrek asra varan asker arkadaşlığımız devam etti . GÜZELOĞLU DİSİPLİNLİ BİR YÖNETİCİ Sayın Valimiz Guzeloğlu temsil kabiliyeti yüksek, disiplini bir bürokrat ve işine hakim biridir. Diyarbakır gibi önemli büyükşehirde görev alması Diyarbakır için şanstır. Son yayımlanan kararnamede bölgeye bölgeyi iyi bilen bölge insanları atandı bu isabetli bir kararname oldu, Vali Güzeloğlu basına duyarlı biridir, Diyarbakır’ın sorunlarının çözümünde sivil toplum örgütlerinin, siyasilerin kanaat önderlerinin hazırlayıp sunacakları teklif edecekleri projeleri hayata geçirmede işbirliği önemlidir. Diyarbakır’ı ayağa kaldırmak için Devlet-Vatandaş işbirliğine ihtiyaç vardır. TURİZM İLLER ARASINDA GÜÇLENDİRİLEBİLİR Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Adıyaman arasında dörtlü bir Turizm yol haritası cazip bir şekilde turizm operatörlerine sunulursa GAP bölgesindeki tarihi yerleri gezmek için 80 milyonluk Türkiye iç potansiyeli harekete geçirilebilir. BÖLGEYE EMEK VERMEK GEREKİYOR Diyarbakır örselenmiş, istismar edilmiş, imajı zedelenmiş bu kentin potansiyeli yüksek, samimi bir şekilde bu kentin sorunlarına el atılırsa stk larla ışbırlığıyle Diyarbakır’ı bölgeyi ayağa kaldırmak zor olmaz. Bu işleri başarmak içinde Vali Güzeloğlu bir şanstır, hep beraber el birliğiyle bölgeye emek vermemiz gerekiyor’ dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Güzeloğlu GAP Gazeteciler Birliğinin aktıvıtelerını ilgiyle takıp ettiğini söyledi.


HAMİT ÖZPOLATA ULUSLAR ARASI ÖDÜL

Hamit Özpolat'a Uluslararası Ödül Türk kültür ve sanatının tanıtılması, geniş kitlelere ulaştırılması nedeniyle yaptığı katkılardan dolayı Türksoy Basın Ödülü’ne GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Vekili Hamit Özpolat layık görüldü. Ödül töreni Kazakistan’ın Çımkentin de yapıldı, görkemli ödülü Çim kentte alan Hamit Özpolat, ödülün kendisine verilmesi nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını ifade etti.


HAMİT ÖZPOLATA ULUSLARARASI ÖDÜL

Hamit Özpolat'a Uluslararası Ödül Türk kültür ve sanatının tanıtılması, geniş kitlelere ulaştırılması nedeniyle yaptığı katkılardan dolayı Türksoy Basın Ödülü’ne GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Vekili Hamit Özpolat layık görüldü. Ödül töreni Kazakistan’ın Çımkentin de yapıldı, görkemli ödülü Çim kentte alan Hamit Özpolat, ödülün kendisine verilmesi nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını ifade etti. Uluslararası bir niteliğe sahip olan ödülün kendisine Türksoy tarafından verildiğini dile getiren Özpolat, Türksoy’un 6 ülkenin bakanlar kuruluyla kurulmuş, diplomatik ayrıcalığı olan bir kültür teşkilatı ve Türkiye’de ile Türk dünyasının UNESCO’su olarak kabul edilen bir yapı olduğunu söyledi.


GAZETECİ FADIL BİNZET VEFAT ETTİ

GAZETECİ FADIL BİNZET VEFAT ETTİ 1934 Yılında Adıyaman’da doğan Fadıl Binzet, ilk ve orta öğretimini doğduğu yerde tamamladıktan sonra Adana Erkek Lisesi’ne devam ederek oradan mezun oldu. Sanata ve kültüre ilgisiyle bilinen Adıyaman'ın köklü ailelerinden olan Binzet, bu toprakların sevdalısı olarak hayatını kentine adamış bir gazeteci olarak medya sektöründe devam etti. Milli Eğitim Müdürlüğünden emekli olan Binzet'in ortaokul sıralarında, ailesinin de etkisiyle 20’li yaşlarda başlayan fotoğraf merakı kesintisiz sürdü. Muhabirlik hayatına ilk olarak Hürvatan gazetesinde başlayan Binzet, sırasıyla, Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet Haber Ajansı, TRT, Doğan Haber Ajansı'nda muhabirlik ve Adıyaman'da Bugün gazetesinin yazarlığı ile yayın kurulu üyeliği yaptı. 1957'de Musiki Cemiyeti'nin kurucuları arasında yer aldı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Müzik dışında, sporla da ilgilenen Binzet, Futbol Hakem Komitesi Başkanlığı, voleybol hakemliği, Mahalli Amatör Futbol ligi saha gözlemciliği yaptı. Adıyaman'da voleybol hakem lisansı alan ilk iki kişiden biri oldu. Adıyaman’da 60 yılı aşkın bir süredir gazetecilik yapan ve meslekte, başta Adıyaman olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde duayen olarak tanınan Fadıl Binzet’in uzun zamandan buyana sabırsızlıkla beklenen “Dünden Bugüne Adıyaman” isimli kitabı Sanko Holding’in katkılarıyla bir kültür hizmeti olarak bastırıldı.


KIRGIZ HEYETİ ADIYAMANA HAYRAN KALDI

KIRGIZ HEYETİ ADIYAMANA HAYRAN KALDI GAP Gazeteciler Birliğinin davetiyle Adıyamana gelen Kırgız akademisyenler Adıyamana hayran kaldı. Kırgız sınema sanatçısı Dr.Berk Hıdıraliyev, Ressam ve Heykeltraş Prf.Dr.Zakir Azizov beraberindeki gazetecilerle geldikleri Adıyamanda tarihi turistik yerleri gezdiler. Perre antik kent, Karakuş tepesi ve Cendere köprüsüne hayran kalan heyet yaz tatiline Kırgız sanatcıları, tarıh meraklılarını Adıyamana Turkıyeye davet edeceklerini söylediler. GAP Gazeteciler Birliği ziyaretlerinde heyete ev sahıplığı yapan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ‘.. Kırgız sınema sanatcıları ve akademısyenlerle 3 yıl once Edirnede Türk Formunda tanıştık Adıyamana davet ettim, kısmet bu haftaya nasıp oldu, resim ve sinema sanatında onemli bu isimleri ilimizde görmek bizleri mutlu etti. İnşallah sonbaharda bizlerde heyet olarak Kırgızistana gideceğiz, ilimizin GAP bölgesinin turistik değerlerini bu sanatçılara tanıtmak önemli, belki perre veya nemrutta bir sinema yapımı gündeme gelir diye düşünüyorum’ dedi. ÜNİVERİTELER ARASI İŞBİRLİĞİ FAYDALI Heyet Adıyaman temasları sırasında Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prf.Talha Gönüllü’yude ziyeret ettiler. Rektör Gönullu Adıyaman Üniversitesinde yapılan faalıyetler hakkında heyete bilgi verdi. TÜRK DÜNYASI KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ Heyet daha sonra Adıyaman Belediyesi Basın Sosyal Kulturel işler Müdürü Gazeteci İskender Korkut’u zıyaret etti. Ziyarette Korkut Adıyaman Belediyesinin Sosyal kulturel faalıyetlerı hakkında heyeti bilgilendirdi. Adıyaman yöresine aıt tarıhı folklör faalıyetlerını anlatan brosur ve dokumanlar heyete verdi. ADIYAMAN İNSANI ÇOK CANA YAKIN Adıyaman temasları sonrasında GAP Gazeteciler birliği genel merkezinde gezi hakkında değerlendirmede bulunan Kırgız sinema sanatçısı Dr.Berk Hıdır Alıyev ‘.. Adıyaman ziyaretimizde bize sıcak ilgilerinden dolayı GAP Gazeteciler birliği yöneticlerine başta genel başkan Zeynel bey, Genel başkan yardımcısı Hamit Özpolat, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prf.Talha Gönullu’ye Belediye kultur işleri müdürü İskender Korkut beye Adıyamanlılara çok teşekkur edıyoruz. Adıyaman insanı çok cana yakın misafırperver. Türk anane ve gelenekleri burada ıyı korunmuş Asya Türklerı için misafir her zaman en önemli kımsedır. Adıyaman ınsanı mısafırperver, biz onları sevdık onlarda bizi. GAP Gazetecıler bırlığı yonetıcılerınıde bizler Kırgızıstana beklıyoruz, okullar tatıl olduktan sonrada unıversıtedekı arkadaşlarımızla bu bölgeyı gezmeye gelecegız’ dedi.


GÖLBAŞI-KAHTA HIZLI TREN PROJESI HAZIRLANIYOR

TBMM BAŞKAN VEKİLİ AHMET AYDIN Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Proje Hazırlığı Başladı TBMM Başkan vekili Adıyaman A K Parti millletvekili Ahmet aydın Gölbaşı-Kahta Hızlı tren proje hazırlığının başladığı müjdesini verdi. Ahmet Yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi ‘.. Türkiye’nin ve bölgesinin göz bebeği şehrimiz Adıyaman kalkınmada ve yatırımda emin adımlarla yoluna devam ediyor. Son on dört yılda aldığı hizmetlerle merkez ve ilçeleriyle adeta çehresi değişen ve hayallerine bir bir kavuşan şehrimiz her alanda büyümeye devam ediyor. Ak Parti iktidarı ile bugüne kadar ulaştırmadan, sağlığa, eğitimden altyapıya aldığı tüm hizmetlerle çağ atlayan şehrimiz ulaştırma alanında gelecek olan bir büyük yatırım ve hizmetle daha taçlanacaktır. Daha önce ciddi takiplerimizle önemli bir noktaya gelen ve en son Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan şehrimize geldiğinde sözünü almış olduğumuz HIZLI TREN için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Ankara’da gerçekleştirdiğimiz yoğun takiplerimiz neticesinde ve bugün TCDD Genel Müdürünü ziyaretimizde Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren hattı için önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren hattı için etüt-proje hazırlıkları süratle devam etmekte olup çok yakın bir zamanda etüt-proje hazırlık ihalesine çıkılacağını hemşerilerimle paylaşmak isterim. Yapılacak olan hattın uzunluğu 100 km olup, konvansiyonel bir şekilde hem yolcu hem de yük taşıma kapasitesine sahip olacak olan hızlı tren hattımız ilimiz ve ilçelerimizin gelişmesi ve hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın en modern şartlarda istifade etmesi için büyük önem arz etmektedir. Gölbaşı ilçemizden başlayarak Kâhta ilçemize kadar gidecek olan hızlı tren ile ilimiz ulaştırma alanında da gıpta ile bakılacak bir büyük hizmete kavuşmuş olacaktır. Yolcu taşımacılığı ile ulaşım hizmetlerinin hızlanması ve kolaylaşması sağlanırken, yük taşımacılığının da yapılacak olması ticari faaliyetlerde ilimize büyük katkı sağlayacaktır. Şimdiden bu önemli yatırım için atılan bu ilk ve ciddi adımla birlikte yapılacak olan hızlı tren hattının ilimize, hemşerilerimize, bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim.


‘BAŞKANLIK MODELİ VE YENİ ANAYASA PANELİNE İLGİ BÜYÜK OLDU’

‘BAŞKANLIK MODELİ VE YENİ ANAYASA PANELİNE İLGİ BÜYÜK OLDU’ GAP Gazeteciler Birliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortak duzenlenen Yeni Anayasa ve Başkanlık Modeli panele ilgi büyuk oldu. Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen konferansı izlemek uzere salonu dolduran Şanlıurafalıların yanı sıra protokolunde ılgısı gözlerden kaçmadı. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak, İlçe Belediye Başkanları, basın mensupları sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra binlerce vatandaşda katılarak paneli dikkatlice dınlediler.


GAP Gazeteciler Birliği YENİÇAĞ Gazetesine saldırıyı Kınadı

GAP Gazeteciler Birliği Yeniçağ Gazetesine yapılan saldırıyı kınadı GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘GAZETE MERKEZİNE YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ’ Genel Merkezi Adıyaman'da bulunan GAP Gazeteciler Birliği, Yeniçağ Gazetesinin İstanbul Yeni Bosna’daki merkez binasına akşam saatlerinde yaklaşık 30 kişilik bir grubun saldırı düzenlemesini kınadı.


URFALILAR GAZETELERINE SAHİP ÇIKSIN

GAP GAZETECILER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI Z.ABİDİN KIYMAZ 'URFALILAR GAZETELERINE SAHİP ÇIKSIN GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz URFALILAR GAZETELERİNE SAHİP ÇIKSIN GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “ Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konulu konferansın açış konuşmasını yapan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Cumhurbaşkanımızın soyledığı gibı ‘ At izi İt izine karıştı’ dediği ortamda OHAL çerçevesinde Urfanatık gazetesi kapatılarak bır haksızlık yapılmıştır. Urfalılar gazetelerine sahıp çıkmalı ve bu haksızlık düzeltilmelidir’ dedı. Konferans öncesi protokol konuşmasında söz alan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı Zeynel Abidin Kıymaz; “ Bir sivil toplum kuruluşu olarak meslek kuruluşları içerisinde Türkiye de sayılı bir kuruluştur GAP Gazeteciler birliği. Birlik olarak fikir hayatımız, düşünce hayatımızı, sosyal hayatımıza katkılar amacıyla birçok konferans ve paneller tertip ettik. Yaşım 53 doğduğum günden belli en fazla Türkiye’nin tartışılan konularından birisi Anayasa konusu olmuştur. Ben doğmadan önce 1961’de Anayasa yapmış Darbeciler ihtilal olmuş askerı dayatmayla on yıl askerı yasayla yonetılmışız. 1971 ‘de yine muhtıra verılmış darbe olmuş olmuş 97’ de post modern darbe olmuş Erbakan alaşağı edılmış. 2008 de e-muhtıra vs yanı ömrümüz anayasa tartışmalarıyla heba oldu. İsrailin kurucu Kurucu Cumhurbaşkanı Waizman diyor ki ‘Türklere öyle bir sistem dayattık ki Türkler 200 yıl kendi iç tartışma ile yıllarını geçirecekler’ demiş. Merak edenler Google girerse okuya bilirsiniz. Biz Milli bir anayasa hazırlayamadık kendi ürettiklerimizi ortaya koyamazken başkalarının bize dayattırdıkları silahlı güçlerin gelip tepemize baskı kurdukları anayasalarla yılları geçirdik. Anayasayla ilgili konuşmacımız Anaya profesörü Hasan Tahsin Fendoğlu Türkiye’de 25,30 Anayasa Profesörü içerisinde en etkili, en bilgili hocamızdır. 2012 yılın da aynı konferansı Adıyaman’da da vermişti.


ROMANYA 13.GAP OSCARINA HAZIR

GAP Gazeteciler Birliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen GAP Oscarlari ödül töreninin 13.si bu yıl Romanya'da düzenleniyor.


GAP Gazeteciler Birliği’nden UMED’e Geçmiş Olsun Ziyareti

GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği'ni ziyaret etti.


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ GAZİANTEP'TEKİ SALDIRIYI KINADI

Genel Merkezi Adıyaman'da bulunan GAP Gazeteciler Birliği cemiyeti Gaziantep’te düzenlenen bombalı saldırı olayını kınadı.


Kalın, ' gazetecilere yüzde 40 indirim yapacağız'

Silifkе turizminin önеmli isimlеrindеn Turizmci Ali Kаlın, yеni аçtıklаrı оtеlin hаyırlı оlmаsı ziyаrеtindе bulunаn GAP Gаzеtеcilеr Birliği hеyеtinе 15 Eylül'е kаdаr, gаzеtеcilеrе yüzdе 40 indirim sаğlаyаcаklаrını söylеdi.


Romanya-Türkiye Ticaret ve sanayi odası başkanı Tamer Atalay

‘FETÖ İle Mücadele Avrupa’da Devam Edecek’


13.GAP OSCARI 30 EYLULE ERTELENDİ

Türkiye’nin en önemli ödül organizasyonu olan uluslararası GAP OSCARI ödül töreni yaşanan darbe teşebbüsü nedeniyle 30 Eylül’e ertelendi.


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA

Genel Merkezi Adıyaman'da bulunan bölgesel GAP Gazeteciler Birliği genel merkezinden yayınlanan bildiride, paralel terör yapılanmasının darbe kalkışması sert bir dille kınanarak, “Yüce Türk milletimizin iradesine karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu girişimi şiddet ve nefretle kınıyoruz" denildi.


KIYMAZ.GAZETECİLERE SALDIRIYI KINADI

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, bir inşaat binasında meydana gelen göçük olayını görüntülemeye çalışan basın mensuplarına yönelik yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ 5.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

GAP Gazeteciler Birliği (GGB)’nin 5’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı Adıyaman’da cemiyetimizin idari binasında geniş katılımla gerçekleştirildi. Güven tazeleyerek yeniden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı görevine tekrar seçilen Zeynel Abidin Kıymaz, Son aylarda Güneydoğu’da saldırıların hedefi olan gazetecilerin can güvenliğinin sağlanmasını istedi. Türkiye'nin ilk bölgesel Gazeteciler Birliği olan GAP Gazeteciler Birliğinin 5’nci olağan Genel Kurulunda gazetecilerin sorunları tüm yönleriyle ele alındı.


GAP Gaz. Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz 'Saldırıyı Kınıyoruz'

GAP Gaz. Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz 'Saldırıyı Kınıyoruz' Midyat Emnıyet mudurluğune yapılan hain saldırıyı göruntulemeye haber yapmaya giden gazeteci Ahmet akkuş'ın olay mahallınde kımlığı belırsız bırı tarafından tartaklanmasına tepkı gostererek bır basın açıklaması yayınladı. Kıymaz açıklamasında ' Mardin Midyat ilçesinde emniyet müdürlüğüne yapılan hain saldırı sonrası olayı görüntülemeye haber yapmaya giden gazeteci meslektaşımız Ahmet Akkuş’un kımlığı belirsiz bırı tarafından olay yerinden darp edilmesinden derin üzüntü ve endişe duyduk. Kamu oyunu halkı bilgilendirme gibi kutsal bir görev yapan arkadaşlarımızın meslek aşkı görev sorumluluk heyecanını bu gibi saldırılar asla ortadan kaldıramayacaktır. Olay yerinde güvenlik güçlerimizin meslektaşımızı korumaya yönelik çabalarını takdir ediyor, Emniyet müdürlüğüne ve gazeteci meslektaşımıza yönelik şiddet eylemlerini kınıyor kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.' dedi


TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN SİYASİ ORGANİZASYONU OLMALI

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘MİLLİYETÇİLERİN SİYASİ ORGANİZASYONU OLMALI’ İstanbul da kısa adı TASAM olan kuruluş tarafından düzenlenen 5.Turk formunda ikinci gün 5.oturumda konuşan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz 300 milyonluk Türk dünyasında Türk milliyetçilerinin siyasi organizasyon oluşturmalarına ihtiyaç olduğunu söyledi.


GAP GAZETECILER BIRLIĞI HEYETI TURKIYEYİ SİLİFKEYE DAVET ETTİ

GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve beraberindeki gazeteciler, Türkiyeyi Silifke ye tatil Yapmaya daxet etiler KIYMAZ; "İNADINA TATİL YAPALIM" Silifke Kaymakamı Şevket Cimir'den yapılan çalışmalar ve hizmetler hakkında bilgiler alan GAP Gazeteciler Birliği heyeti adına konuşan Genel Başkan Zeynel Abidin Kıymaz ise "Turizm sektörü ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunan bir sektördür. Ancak bu yıl gerek bölgemizde yaşanan terör olayları gerekçe de Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı ambargo ve Avrupa'dan terör bahanesiyle Türkiye'nin güvensiz ülke olarak gösterilmesi. Bu yıl turizm sezonunda yatırımcılara büyük sıkıntılar yaşatacak gibi görünüyor. Turizm sektörünün zarar görmesi demek ülke ekonomisin de zarar görmesi demektir. O nedenle milletçe imkanı olan her vatandaşımızın özellikle Avrupa da yaşayan Türklerin Antalya bölgesine, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşların da Mersin'e gelerek turizm sektörüne destek olmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu. Kıymaz, "Akdeniz'in incisi Mersin merkezden başlayıp Anamur'a kadar devam eden sahil şeridinde bulunan turistik mekanların genelde ziyaretçilerinin Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Batman, Konya, Karaman, Hatay, Adana, Elazığ başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Her ne kadar yurt dışı bağlantılı turizm yönünden etkilenecek bir bölge olmasa da mutlak suretle bu bölge de bu dönem turizmin canlı tutulması için bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın mutlak suretle ziyaret etmeleri, tatil yapmaları bu sektörde hizmet veren yatırımcılara destek olacaktır. Rusya ambargosuna karşı bizlerde milletçe birbirimize destek olarak bu ambargoyu bu şekilde kıracağız. İnadına tatil yapacağız. Biz basın mensupları ve kuruluşları olarak böyle bir kampanyaya öncülük etmek istedik. Bu yıl imkanı olan herkes tatil yapmalı" dedi.


13.GAP OSCARI 29 TEMUZDA ROMANYA DA DUZENLENECEK

13.GAP OSCARI 29 TEMUZA ERTELENDİ GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı tarafından bu yıl 17 Mayıs 2016 tarihinde Romanya'da yapılacak olan 13. Gap Oscarları ödül töreninin son dönemlerdeki... GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı tarafından bu yıl 17 Mayıs 2016 tarihinde Romanya'da yapılacak olan 13. Gap Oscarları ödül töreninin son dönemlerdeki ülkede yaşanan siyasi gelişmeler nedeniyle ertelendiği açıklandı. GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl Romanya'da gerçekleştirilmesi planlanan 13. GAP Oscarları ödül töreni ülkemizde yaşanan siyasi gelişmelerden dolayı 29 Temmuz tarihine ertelendi...


13.GAP OSCARI 29 TEMUZDA ROMANYA DA DUZENLENECEK

13.GAP OSCARI 29 TEMUZA ERTELENDİ GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı tarafından bu yıl 17 Mayıs 2016 tarihinde Romanya'da yapılacak olan 13. Gap Oscarları ödül töreninin son dönemlerdeki... GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanlığı tarafından bu yıl 17 Mayıs 2016 tarihinde Romanya'da yapılacak olan 13. Gap Oscarları ödül töreninin son dönemlerdeki ülkede yaşanan siyasi gelişmeler nedeniyle ertelendiği açıklandı. GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl Romanya'da gerçekleştirilmesi planlanan 13. GAP Oscarları ödül töreni ülkemizde yaşanan siyasi gelişmelerden dolayı 29 Temmuz tarihine ertelendi....


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ BESNİDE TOPLANIYOR

GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ BESNİ'DE TOPLANIYOR Bölgesel GAP Gazeteciler Birliği cemiyetimiz genel yönetim kurulu ve 13.GAP Oscarı ödül jurisi üyeleri 1-3 Nisan tarihlerinde Adıyaman Besni ilçesinde toplanacaktır. 13.GAP oscarı hazırlıklarının gözden geçirilmesi ve gündemdeki konuların görüşüleceği Üç gün sürecek proğramın ayrıntıları katılımcılara ayrıca verilecektir. Cuma günü Saat:13.30 itibariyle üyelerimizin intikaliyle başlayacak proğram Pazar kahvaltı sanrası sona erecektir. Bütün genel yönetim kurulu üyelerimizin önemli bir mazeretleri olmadıkça katılımları rica olunur. Zeynel Abidin KIYMAZ GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ 2015 YILI ÇALIŞTAYI YAPILDI

GAP Gazeteciler Birliği, Mersin’in Silifke ilçesinde “2015 Yılında Basın” konulu bir çalıştay düzenledi. Çalıştayın 1. gününde 2015 yılında gazetecilerin ve sektörün sorunları konuşulurken 2. Gün ülke ve dünya gündemi de tartışıldı. Çalıştaya; GAP Gazeteciler birliği genel yönetim kurulu üyeleri Adıyaman, Gaziantep, Mardin Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Malatya, Ankara ve İstanbul’daki medya kuruluşlarında çgörev yapan 12 gazeteci davet edildi. Çalıştayın başkanlığını GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz yaptı. Çalıştay da Milliyetçi Gazeteciler Cemiyeti başkanı habererk genel yayın yönetmeni İsmail Türk, GAP Gazeteciler birliği genel başkanvekili Hamit Özpolat, Genel Başkan yardımcısı Hanifi Kılıç, Genel Sekreter Fahrettin Çelik, Genel yönetim kurulu üyeleri Mustafa Ayhan, Ferhan Ademhan, Tv27 haber müdürü Nihat Bencan ve Times of Turkey Genel Yayın Yönetmeni Hamza Mercanoğlu çeşitli konularda sunumda bulundular.


Gap Gazeteciler Birliği Amasya’da toplanıyor

Gap Gazeteciler Birliği Genel Yönetim Kurulu Olarak 8-14 Aralık Tarihlerinde Amasya’da Cemiyetimiz Genel Yönetim Kurulu Toplantısı Düzenlenecektir. Gündemimizde 2014 Yılı Çalışmalarımızın Değerlendirilmesi, Yanı Sıra 2015 Yılında Yapacağımız Etkinliklerle İlgili Görüş Alışverişinde Bulunulacaktır. Amasya’da Tarihi Mekanlar ve Basın Meslek Kuruluşları Ziyaret Edilecektir. Programın Ayrıntıları Ayrıca Arkadaşlarımıza Duyurulacaktır. Genel Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarımızın Çok Önemli Mazeretleri Olmadıkça Toplantıya Katılmalarını Rica Ederim.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan'ın, CNN Türk'teki ‘Tarafsız Bölge’ isimli program sonrası evinin önünde uğradığı saldırı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.


ORHAN PEHLÜL VE KÜBRA ALTUNBAŞ EVLİLİĞE İLK ADIMI ATTILAR

Gazeteci Orhan Pehlül ile Kübra Altunbaş düzenlenen nişan merasimi ile evliliğe ilk adımını attılar.


Ganire Pasheyeva: HDP’Lİ BAKAN TÜRK DÜNYASINI ÜZDÜ

Ganire Pasheyeva: BAKAN KONCA BİZLERİ YARALADI HDP’Lİ BAKAN TÜRK DÜNYASINI ÜZDÜ Seçım hukumetınde AB ile ilişkilerden sorumlu bakan Ali Haydar Konca’nın Ermeni iddialarına destek çıkar açıklamasına ilk tepki Azerbaycan Millletvekili ganire pasheyeva’dan geldi pasheyeva yaptığı açıklamada şunları söyledi ‘…Söyləyəcək söz belə qalmadı. Çox üzüldüm dünyada erməni yalanları ilə mübarizə aparan bu qədər türk kökənli alim,ziyalı,QHT,KİV, diaspor təşkilatlarınin gördükləri işi Türkiyənin bakanı adı altında HDP-li Ali Haydar Konçanın verdiyi açıqlaması ilə zərbə altına almasına... Qardaş Türkiyənin yeni AB Bakanı HDP-li Ali Haydar Konca nazir olan kimi jurnalistlərlə görüşündə onlardan birinin sözde,qondarma Ermeni soyqırımı haqqında sualına belə cavab verib:"Bir katliam yapıldığı çok açık ve nettir. Bunu herkes kabul ediyor". Konçaya hər kəs dediyində kimi nəzərdə tutduğunu 70 milyonluq Türkiyədə ciddi soruşmalıdırlar məncə. Çünki Türkiyənin qəbul etmədiyi qondarma soyqırım haqqında "hərkəs qəbul edir" ifadəsi çox ağır suçlamadır. Biz də qəbul etmirik və Konçanın bizim yerimizə də danışmaq haqqı yoxdur. Həmin bu Konca "Sözde Ermeni soykırımı konusunun Avrupa Birliği’nde gündeme gelmesi karşısında alacağı tavrın ne olacağı" sualına isə belə cabav verir: "KATLİAM YAPILDIĞINI HERKES KABUL EDİYOR. Bir katliam yapıldığı çok açık ve nettir. Bunu herkes kabul ediyor. Esas itibariyle kabul etmeyen de yok. Asıl olan onun tanımlanması noktasındadır. Onu da partimizle tartışıp konuşup ve birlikte vereceğimiz karar doğrultusunda görüşümüzü netleştireceğiz.” Gör Türkiyəni Avropa Birliyi Bakanı olaraq kim təmsil edir. Türkiyə və Azərbaycan tarixçiləri, ziyalıları,diaspor təşkilatları bütün dünyada iş apararaq belə bir soyqırım və qətliamın olmadığı barədə gerçəkləri dünyaya çatdırmaq üçün çalışır Avropa Birliyi Bakanı isə bunu qəbul edir. Bu məsələdə qərəzli və ədalətsiz mövqe tutan Avropa Birliyinə bundan gözəl nə fürsət ola bilər. "Bizim dediklərimizi Türkiyənin Avropa Birliyi naziri də təsdiqləyir" deyəcəklər. Türkiyəyə Konça bundan artıq zərbə vura bilməzdi. Bu hələ 2-3 gündü nazir olub. Allah axırından qorusun. HDP-li bir nazirdən əslində bundan artıq nə gözləmək olardı ki.... Jurnalistlər bu adamdan Ermənistanın törətdiyi Xocalı Soyqırımını qəbul edib-etmədiyini, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə də bağlı fikirlərini soruşsa yaxşı olar. Əminəm ki, cavablar sizi dəhşətə düşürə bilər... Türkiyədəki insanımız bu insanların gerçək maraq,məqsəd və hədəflərini görməlidirlər məncə...


KIYMAZLARIN DÜĞÜNÜNE İLGİ BÜYÜK OLDU

KIYMAZLARIN DÜĞÜNÜNE İLGİ BÜYÜK OLDU GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ın kızı BBP Adıyaman İl başkanı Ziya Kaygusuz’un oğlu İsmail Kaygusuzla evlendi. Hafta sonu yapılan düğün merasimine il dışından da çok sayıda gazeteci katıldı. İstanbul dan yayın kurulu ile birlikte düğüne katılan habererk genel yayın yönetmeni İsmail Türk ve Dünya ehlibeyt vakfı genel başkanı Fermani Altun’da genç çiftin nikah şahitliğini yaptı.


GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Z.Abidin KIYMAZ

27. Yerel Medya Buluşması 2 Temmuz 2015 tarihinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde yapıldı.


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN KIYMAZ

Türkiye Petrolleri tarafından Gazetecilere verilen iftar yemeğine katıldı.


KAHRAMANMARAŞ’TA 5 BİN KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ

Kahramanmaraş’ın merkez Onikişubat Belediyesi tarafından Batıpark Stadı’ndaki 5 bin kişiye iftar yemeği verildi.


2015 GİRİŞİMCİ LİDER ÖDÜLÜ KIYMAZ’A VERİLDİ

Eğitimci-Yazar Sultan Özateş’in başkanlığını yaptığı Türkiye kültür sanat Platformu 18.Girişimci Lider ödülünü GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’a verdi.


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ ‘EN BAŞARILI CEMİYET’

ATKS Kültür sanat platformu hafta sonu İstanbul’da Büyük Martı gemisinde düzenlediği boğaz turu kültür sanat şölenin de yılın en başarılılarını da ödüllendirdi.


Rektör Prf.M.Talha Gönüllü ‘Dünya Üniversitesi Olma Yolundayız’

GAP Gazeteciler Birliği Genel başkan Zeynel Abidin kıymaz başkanlığındaki heyet Adıyaman Üniversitesi rektörlük görevine yeniden atanan Prf.M.Talha Gönüllü ’ye nezaket ziyaretinde bulunarak hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. GAP Gazeteciler birliği genel Sekreteri Fahrettin çelik, , Genel muhasip Baykan Sarıkaya, Genel yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Turan, Mustafa Şahin ve Halkla ilişkiler sorumlusu Bilal Karadağ’ın hazır bulunduğu ziyarette rektör Gönüllü Adıyaman üniversitesinin son yıllarda katteddiği merhaleler hakkın da bilgiler verdi, yapımı deva m eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi,


ADIYAMANA HAYDAR ALİYEV OKULU

Geçtiğimiz ay Adıyaman’da düzenlenen 12.GAP Oscarları ödül törenine katılan Azerbaycan bağımsız milletvekili BM Azerbaycan temsilcisi Ganire Pasheyeva Adıyaman’da bir okula Haydar Aliyev isminin verilmesini istemişti. Ödül töreninde Adıyaman valisi Mahmut Demirtaş’tan haydar Aliyev okulu yapımı için işbirliği teklif eden Pasheyeva’ya yanıt gecikmedi.


AK PARTİ ADAYLARI GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİLER

‘SEÇİMİN HUZUR İÇERİSİNDE GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ’


12.GAP OSCARI HAFTAYA DAMGASINI VURDU

GAP Gazeteciler birliği genel merkezinin geleneksel olarak düzenlediği uluslar arası GAP OSCARI ödül töreninin on ikincisi Adıyaman’da düzenlendi.


ADIYAMAN 12.GAP OSCARLARINA HAZIR

Genel Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği GAP Oscarları ödül törenlerinin 12. si için hazırlıklar tamamlandı.


ADIYAMAN DEV ORGANİZASYONA HAZIRLANIYOR

Adıyaman bu yıl yine sanat, siyaset, spor, iş ve bir çok alanda 2014 yılının en başarılılarının ödüllendirileceği organizasyona ev sahipliği yapacak.


AVRASYA ANTOLOJISINDE BEŞ ADIYAMANLI ŞAIR YER ALDI

Uluslararası Avrasya Şairleri Antolojisi galası Antalya'da yapıldı.


12’inci Gap Oscarları Töreni Adıyaman'da Yapılacak

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, bu yıl 12’incisi gerçekleştirilecek olan GAP Oscarlarının Adıyaman’da yapılacağını söyledi.


KIYMAZ, KİLİS’TEKİ TARİHİ MEKANLARI GEZDİ

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Kilis’in inanç turizmi açısından tarihi açılan en önemli şehirlerden biri olduğunu söyledi.


Kıymaz; ''Olaydan Pis Kokular Geliyor''

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Fransa'nın başkenti Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'nun merkezine yapılan saldırıya şüphe ile baktıklarını, bu olayda pis kokular geldiğini belirtti.


GAP Gazetecileri Birliği Genel Başkanı Kıymaz TÜSİAB`ta Konuştu ‘AZERBAYCAN BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI'

GAP Gazeteciler birliği heyeti Azerbaycan temasları sırasında Azerbaycan'ın önemli kuruluşlarından TUSİAB'ı ziyaret etti.


GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI Z.ABİDİN KIYMAZ ‘ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDAN ÇEKİLMELİ’

Avrasya uluslararası araştırmalar vakfının davetlisi olarak Azerbaycan’da bulunan GAP Gazeteciler birliği heyeti gezi temasları sırasında Azerbaycan Türk İş adamları derneğini de Azerbaycan milletvekili Ganire Pasheyeva eşliğinde ziyaret ettiler.


Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘21.YÜZYIL TÜRK ASRI OLACAKTIR’

Avrasya Uluslararası Araştırmalar enstitüsünün davetlisi olarak Azerbaycan’a giden GAP Gazeteciler birliği cemiyetinin Azerbaycan temasları sürüyor.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘BİR MİLLET ALTI DEVLETİZ’

Genel Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Z. Abidin Kıymaz başkanlığında sekiz kişilik heyet Azerbaycan’ın Quba şehrini ziyaret etti.


KATLİAM GÖRÜNTÜLERİ GAZETECİLERİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Avrasya Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü’nün davetlisi olarak Azerbaycan’ı ziyareti kapsamında Quba vilayeti ve buradaki şehitliği ziyaret eden GAP Gazeteciler Birliği heyeti toplu mezarları görünce dehşete düştüler.


Gap Gazeteciler Birliğinden Azerbaycan Topluluğuna Ziyaret

Türkiye'nin basın ve medya temsilcileri Dağlık Karabağ'ın Azerbaycanlı topluluğunun ziyaret ettiler


AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu KURULTAY SEÇİMDEN SONRA

AK Parti teşkilat başkan yardımcısı Adıyaman AK Parti eski milletvekili Mahmut Göksu GAP Gazeteciler Birliğini ziyaret etti.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz ‘ OSMANLICA ZORUNLU DERS OLARAK OKUTULMALI’

Afyonkarahisar Oğuz Boyu Türkmenler ve Yörükler Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği Uluslar arası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şöleni programında konuşan GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Türk dünyasının içinde bulunduğu durum hakkında geniş bilgiler verdi. 300 milyon Türk dünyasının temel sorunlarından biri ortak dil ve yazı olduğunu ifade eden kıymaz son günlerde tartışma konusu olan okullardaki Osmanlıca okutulması meselesine de değinerek Osmanlıcanın okullarda seçmeli değil zorunlu ders olarak okutulmasının hatta bunun bütün Osmanlı coğrafyasında Türk topluluklarında kampanya ile okutulması desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kıymaz konuşmasında şunları söyledi ‘’… ikinci Abdulhamithanın tahtan indirilmesi sonrasında yaşadığımız birinci Cihan harbi sonrasında Türkler mağlup devletler arasında sayılarak, vatan topraklarının haraç mezat ehil olmayan heyetler tarafından batılı emperyalistlere peşkeş çekildi. İngilizler İstanbul limanından gemilerini sessizce çekerken bize Lozan’da ve sonrasında yazı dili hilafet vb konularda dayatmalarda bulundular. Bizi cephede yenemeyenler barış masasında milletimizi bölmek için bu gün 300 milyon olan Türk topluluklarının bir kısmına Latin harfi bir kısmına krıl bır kısmına Arap bir kısmına da Çin harfleri dilleri dikta ederek bizi biri birimizden anlaşamayan topluluklara dönüştürdüler. Bu yaşadığımız travma tesadüf değil Moskova da uçakta bir Özbek bir tatar bir Türkmen bir Halepli bir Peçenek bir araya geliyoruz ve maalesef biri birimizle İngilizce anlaşmaya çalışıyoruz. Osmanlıca öğrenirsek binlerce yıllık mirasımızla arşivimizle birikimimizle tarihimizle yüzleşeceğiz, dedelerimizin mezar taşlarının okunması onların tapularını mülklerini ve mirasını bize hatırlatacaktır.


Alperen Ocakları Besni Başkanı Mustafa Unuturum “TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Besin Alperen Ocakları başkanı Musatfa Unuturumu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Unuturum ‘..Türk dünyası öksüz dünyada en çok Haksızlığa uğrayan millet biziz ama her sene ermeni soykırımı diye bizi yargılıyorlar’ dedi. Unuturum konuşmasında şunları söyledi ‘… Zeynel beyi ve GAP Gazeteciler birliği cemiyetinin faaliyetlerini yakında takip ediyorum, bu gün doğu Türkistanlı kardeşlerimiz Çinde ağır zülüm altındalar sudan sebeplerle her gün öldürülüp satırla doğranan kardeşlerimizin hali bizleri derinden üzüyor, Türk hükümeti İslam konferansı ve Avrupa birliği olaya el atmalı, Çin zulmünden kaçıp Taylanda sığınan 300 Türkün Türkiye’ye iade edilmesi için hükümetin acil girişimde bulunması lazım, kardeşlerimize sahip çıkmamız gerekir, basında bu mesele sıcak tutulmalı ‘dedi.


GAP Gazeteciler Birliği yönetim Kurulu Üyesi İsmail Türk Türkistanlı Kardeşlerimize Yardım Edelim

Genel merkezi Adıyaman’da bulunan bölgesel GAP Gazeteciler birliği Genel yönetim kurulu üyesi ve habererk yayın yönetmeni İsmail Türk bir basın açıklaması yaparak Çin zulmünden kaçıp Türkiye’ye sığınan Türkistanlılara sahip çıkarak acil yardım yapmalıyız dedi.


Yamanspor Külüp Başkanı Abdurrahman Vural ‘Türk Sporuna Yeni Yıldızlar Kazandırıyoruz’

Adıyaman 1.amatör ligi A grubunda playoof mücadelesi yapan Yamanspor kulüp başkanı Abdurrahman Vural takımın yıldız oyuncusu ve gol kralı 20 yaşındaki forvet oyuncusu İrfan Mart’la beraber GAP Gazeteciler Birliği genel merkezini ziyaret ettiler.


DÜNYA TURİZMİ İZMİR'DE BULUŞTU TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI BAŞLADI

Güneydoğunun incisi kadim medeniyetler şehri Adıyaman'ın Partner il olduğu Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı görkemli bir törenle başladı.


Azerbaycan Bakü milletvekili Ganire Pasheyeva ‘Sanatçıları Projeye Destek Çıkmaya Davet Ediyorum’

Azerbaycan Bakü milletvekili Ganire Pasheyeva GAP bölgesinde sinemaya duyarlı sanatçıları Hazar kısa filim yarışmasına katılmaya davet etti.


Nesrin Osmanova İspova/Nesrin Sipahi Kıratlı ‘GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Bulgaristan Türk aydınlarından araştırmacı-yazar Nesrin Sipahi Kıratlı GAP Gazeteciler Birliği genel başkanı Zeynel Abidin kıymaz’a bir mektup göndererek GAP Gazeteciler Birliği cemiyetinin Türk dünyasının sorunlarına ve İsmailbey Gaspıralı sempozyumuna verdiği destekten dolayı teşekkür ederek şunları söyledi ‘..GAP Gazeteciler Birliği heyetiyle Bartın’da tanışmış olmak ve türk dünyasının meselelerine bu denli duyarlı olan heyetinizle tanışmak beni oldukça mutlu etti. Sempozyum’da söz alan genel başkan Zeynel bey ve genel sekreteriniz Fahrettin bey İsmailbey Gaspıralının Türk dünyasına etkilerinden uzun uzadıya bahsettiler, hepimiz o bilgilerden istifade ettik lakin burada Bulgaristan Türkleri üzerindeki etkilerden yeterli bir şekilde bahsedilemedi, ben şumnuda yaşan sıkıntıları bire bir bilen birisi olarak şu bilgileri sizlerel paylaşmak istiyorum İsmail Gaspıralı Kırımda doğmasına rağmen sadece Kırım Türklerinin değil, tüm Türk dünyasının da düşünce insanıdır.Türk Dünyasına tesirleri üzerinde sıkça durulmuş ancak Bulgaristan Türklerine etkisi yeterince incelenmemiştir.


A.Ü.ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİNDEN GAZETEMİZE ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ Kıymaz:ÜNİVERSİTE GELİŞTİKÇE ADIYAMANDA GELİŞİR

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prf.Talha Gönüllü ,Rektör yardımcıları ve Genel sekreterden oluşan heyet gazetemizin yeni adresini ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular. Rektör Gönüllü ziyarette Üniversitede son yıllarda başlatılan çalışmalar hakında’da gazetemiz imtiyaz sahibi Zeynel Abidin Kıymaz’a bilgiler verdi


Yeni Türkiye Sivil Tavır Paneli Yankı Uyandırdı ‘MUHALEFET VARSA DEMOKRASİ VARDIR’

Habererk dergisi tarafından organize edilen YENİ TÜRKİYE SİVİL TAVIR paneli Gaziantep Royal Otel toplantı salonunda yapıldı.


Ganire Pashayeva Adıyaman'a Davet Edildi

Kardeş Azerbaycan parlamentosunun en popüler milletvekili Ganire Pasheyeva GAP Gazeteciler Birliği tarafından Adıyaman'a davet edildi.


İsmail Bey Gaspıralı Sempozyumunda GAP Gazeteciler Birliği Göz Doldurdu

Türk dünyasının önemli fikir adamı ve gazetecisi İsmail Bey Gaspıralıyı anma Sempozyumu’nda GAP Gazeteciler birliğine ayrılan ikinci gün birinci oturumda konuşulanlar toplantıya damga vurdu.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘GASPIRALI BU GÜN DAHA İYİ ANLAŞILIYOR’

İsmail Gaspıralı Gazetecilik ve İnsan Hakları Ödülü sahiplerini buluyor. Yüzelli yıl önce çıkardığı gazetelerle Asya’dan-Avrupa’ya geniş bir coğrafyada fikirleri düşünceleri konuşulan kırımlı düşünür fikir adamı İsmail Gaspıralı adına düzenlenecek Gaspıralı sempozyumuyla Türk Dünyası’nı Bartın’da buluşturuyor.


GAP Gazeteciler Birliği'nden Nikos Anastasiadis ile Ban Ki Moon'a mektup

GAP Gazeteciler Birliği, KKTC Ledra Palace Sınır kapısında bulunan Birleşmiş Milletler Karargahına BM genel Sekreteri Ban Ki Moon ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasşiadis'e teslim edilmek üzere birer mektup verdi.


Başsavcısı Özel’e GAP Gazeteciler Birliğinden Hayırlı Olsun Ziyareti

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Mardin Gazeteciler Cemiyeti başkanı Mehmet Çelik ve GAP Gazeteciler birliği genel yönetim kurulu üyesi Mustafa Ayhan bir müddet önce yayınlanan kararname ile Mardin Başsavcılığı görevine atanan Mehmet Özel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.


Turizmci Meral Günay GAP TURLARI GELİŞTİRİLEBİLİR

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris’te Turizm işletmecisi Meral Günay GAP turlarının daha iyi bir şekilde organize edilmesiyle bölgeye daha çok sayıda turistin geleceğini söyledi.


Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan “Arazilerimiz Suya Kavuşacak”

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan yapımı devam etmekte olan sulama ve içme suyu projeleriyle Adıyaman’ın 50 yıllık su ihtiyacının cazibeli olarak sağlanacağını ifade etti. GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ı, TBBM’de meclis çalışma ofisinde kabul eden Erdoğan yapılan çalışmaların ve sürdürülen projelerle ilgili Kıymaz’a bilgiler verdi.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin KIYMAZ ‘YÜREĞİMİZ YANDI, BAŞIMIZ SAĞOLSUN’

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin KIYMAZ Manisa’nın Soma ilçesinde Maden ocağında meydana gelen elim kaza sonucu yüzlerce işçinin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu söyledi.


GAP OSCARLARI MUHTEŞEMDİ

Türkiye’nin en önemli ödül organizasyonlarından olan, GAP Gazeteciler Birliği’nin düzenlediği 11. Uluslararası GAP Oscarları ödül töreni şanına yakışır bir şekilde tamamlandı.


11. GAP OSCARI FATİH KISA PARMAK’A VERİLECEK

Genel merkezi Adıyaman'da bulunan bölgesel GAP Gazeteciler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılın en başarılısı GAP Oscarı ödül töreninde yılın en başarılı sanatçısı ödülünün Sanatçı Fatih Kısaparmak’a verileceği açıklandı.


Kıymaz’dan Talat’a ‘Geçmiş Olsun’ Mesajı

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı arayarak ‘geçmiş olsun’ dileklerini illetti.


Uluslararası Gap Oscarına 10 Ülkeden Katılım Olacak

GAP Gazeteciler Birliği Genel merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası GAP Oscar'ı yılın en başarılısı ödül töreni 26 Nisan Cumartesi günü Adıyaman'da yapılacak.


Türkmen Medyasının Sorunları Konuşuldu

GAP Gazeteciler Birliği ve Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Suriye Türkmen Medyası ve Sorunları Çalıştayı’ Eskişehir’de gerçekleştirildi.


SAMSATLI BAYANLARIN İŞLEDİĞİ BAKIR KKTC CUMHURBAŞKANINA TAKDİM EDİLDİ

Samsatlı bayanların işledikleri bakırlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu'ya takdim edildi.


SAMSATLI BAYANLARIN İŞLEDİĞİ BAKIR KKTC CUMHURBAŞKANINA TAKDİM EDİLDİ

Samsatlı bayanların işledikleri bakırlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu'ya takdim edildi.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz ‘ YDÜ Anlayışını Takdir Ediyorum’

Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Genel Yönetim Kurulu Üyeleri Yakın Doğu Üniversitesi’ne (Near East University) yaptıkları ziyaretin yankıları sürüyor.


KKTC CUMHURBAŞKANI EROĞLU NİSAN AYINDA ADIYAMANA GELİYOR

Hafta sonu KKTC Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlunun davetlisi olarak Kıbrıs’a giden GAP Gazeteciler birliği heyetinin temaslarının yankıları sürüyor.


Cumhurbaşkanı Eroğlu GAP'a Davet Edildi

Cumhurbaşkanı Dr.Eroğlu GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz tarafından Xl.GAP Oscarına onur konuğu olarak davet edildi.


GAP Gazeteciler Birliği Yakın Doğu Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği Genel Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Genel Yönt.Kurul.Üyeleri Yakın Doğu Üniversitesi’ne (Near East University) ziyarette bulundu