0416 2148488 | info@gapgazetecilerbirligi.com

GAP GAZETECILER BIRLIĞI HEYETI TURKIYEYİ SİLİFKEYE DAVET ETTİ

GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve beraberindeki gazeteciler, Türkiyeyi Silifke ye tatil Yapmaya daxet etiler KIYMAZ; "İNADINA TATİL YAPALIM" Silifke Kaymakamı Şevket Cimir'den yapılan çalışmalar ve hizmetler hakkında bilgiler alan GAP Gazeteciler Birliği heyeti adına konuşan Genel Başkan Zeynel Abidin Kıymaz ise "Turizm sektörü ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunan bir sektördür. Ancak bu yıl gerek bölgemizde yaşanan terör olayları gerekçe de Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı ambargo ve Avrupa'dan terör bahanesiyle Türkiye'nin güvensiz ülke olarak gösterilmesi. Bu yıl turizm sezonunda yatırımcılara büyük sıkıntılar yaşatacak gibi görünüyor. Turizm sektörünün zarar görmesi demek ülke ekonomisin de zarar görmesi demektir. O nedenle milletçe imkanı olan her vatandaşımızın özellikle Avrupa da yaşayan Türklerin Antalya bölgesine, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşların da Mersin'e gelerek turizm sektörüne destek olmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu. Kıymaz, "Akdeniz'in incisi Mersin merkezden başlayıp Anamur'a kadar devam eden sahil şeridinde bulunan turistik mekanların genelde ziyaretçilerinin Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Batman, Konya, Karaman, Hatay, Adana, Elazığ başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Her ne kadar yurt dışı bağlantılı turizm yönünden etkilenecek bir bölge olmasa da mutlak suretle bu bölge de bu dönem turizmin canlı tutulması için bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın mutlak suretle ziyaret etmeleri, tatil yapmaları bu sektörde hizmet veren yatırımcılara destek olacaktır. Rusya ambargosuna karşı bizlerde milletçe birbirimize destek olarak bu ambargoyu bu şekilde kıracağız. İnadına tatil yapacağız. Biz basın mensupları ve kuruluşları olarak böyle bir kampanyaya öncülük etmek istedik. Bu yıl imkanı olan herkes tatil yapmalı" dedi.

GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve beraberindeki gazeteciler, Türkıyeyi Mersin'in Silifke ilçesinde tatil yapmaya davet etti. 

Turkıyenın bolgesel manada kurulu en buyuk meslek kuruluşlarından Gap gazeteciler heyetin de yer alan gazeteciler kaymakam şevket cinbir ide makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Cimir,ilçede yapılan çalışmalarla ılgılı heyeti bilgilendirdikten sonra tüm 

Türkiye'yi bu sezonda Silifke'ye tatil yapmaya bekliyoruz.


GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin kıymaz önderliğindeki gazeteci heyeti Silifke Kaymakamı Şevket Cimir'i ziyaret etti. GAP Gazeteciler Birliği heyetiniSilifke'de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Silifke Kaymakamı Şevket Cimbir "İlçemizde turizmin geliştirilmesi ve tanıtılması için gayret sarf ediyoruz. İlçemiz sadece deniz ve kumuyla değil, Uzuncaburçbaşta olmak üzere çok sayıda tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Bölgemizdeki tesislere genelde AdıyamanŞanlıurfaMardinGaziantepMalatyaKahramanmaraş,DiyarbakırAdana illerimiz başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden yoğunluklu olarak yerli turist gelmektedir. GAP Gazeteciler Birliği bölgenin önemli bir meslek örgütü olarak ilçemizin turistik değerlerinin tanıtımına önemli katkı sunmaktadır. Buradan basın mensubu arkadaşlarımızın vasıtasıyla başta Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere, Konya'mızdan, Karaman'dan bu turizm sezonunda herkesi ağırlamak istiyoruz. Vatandaşlarımızın tatil ihtiyaçlarını karşılamak için ilçemizde turizm sektöründe hizmet veren kuruluşlarımız yeni sezona hazır durumda. Kısacası bütünTürkiye'yi Silifke'ye bekliyoruz" dedi.

KIYMAZ; "İNADINA TATİL YAPALIM"

GAP Gazeteciler Birliği heyeti adına ziyarette konuşan Genel Başkan Zeynel Abidin Kıymaz ise "Turizm sektörü ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunan bir sektördür. Ancak bu yıl gerek bölgemizde yaşanan terör olayları gerekçe de Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı ambargo ve Avrupa'dan terör bahanesiyle Türkiye'nin güvensiz ülke olarak gösterilmesi. Bu yıl turizm sezonunda yatırımcılara büyük sıkıntılar yaşatacak gibi görünüyor. Turizm sektörünün zarar görmesi demek ülke ekonomisin de zarar görmesi demektir. O nedenle milletçe imkanı olan her vatandaşımızın özellikle Avrupa da yaşayan Türklerin Antalya bölgesine, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşların da Mersin' e gelerek turizm sektörüne destek olmalarını istiyoruz, milletce sıkıntıları bırllık beraberlik ıçerısınde aşacağız, ulkemızde aynı anda 4 mevsım bırden yaşanmakta bu cennet vatanın gelişmesi buyumesı ıçın her kurum kuruluş olarak fazla çaba sarf etmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Kıymaz, "Akdeniz'in incisi Mersin merkezden başlayıp Anamur'a kadar devam eden sahil şeridinde bulunan turistik mekanların genelde ziyaretçilerinin GaziantepAdıyaman,ŞanlıurfaMalatyaKahramanmaraşDiyarbakırBatmanKonyaKaramanHatayAdana,Elazığ başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Her ne kadar yurt dışı bağlantılı turizm yönünden etkilenecek bir bölge olmasa da mutlak suretle bu bölge de bu dönem turizmin canlı tutulması için bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın mutlak suretle ziyaret etmeleri, tatil yapmaları bu sektörde hizmet veren yatırımcılara destek olacaktır. Rusya ambargosuna karşı bizlerde milletçe birbirimize destek olarak bu ambargoyu bu şekilde kıracağız. İnadına tatil yapacağız. Biz basın mensupları ve kuruluşları olarak böyle bir kampanyaya öncülük etmek istedik. Bu yıl imkanı olan herkes tatil yapmalı" dedi.

İlçede bir dizi temaslarda bulunan heyet, Silifke Kaymakamı Şevket Cimir'e, Silifke Turizm Dernek Başkanı Ali Küçük'e, Çukorova Otelciler Biliği Başkanı Murat Demir'e ve ilçe halkına teşekkür etti.